Terug naar hoofdinhoud

Valse start Zwervers-1, afstraffing Zwervers-2 en knappe overwinning JO19-1

Gepubliceerd: maandag 21 september 2026 | 18:46

Zaterdag 19 september stond de eerste competitiewedstrijd op het programma en wel uit bij MVV’27 in Maasland.

Zwervers domineerde in de eerste helft en kreeg een aantal kansen maar deze werden niet benut. MVV’27 had moeite met het spel van Zwervers, maar onze mannen speelden de paar kansen die ze kregen niet goed uit. Er werd teveel door het midden en over rechts gespeeld terwijl aan de linkerkant Eloge Kangi vaak in vrije positie stond. De rust werd dan ook met een 0-0 stand bereikt.
Na de rust was het binnen een minuut dan eindelijk wel raak, met  een goede aanval aan de rechterkant werd Jaell Marengo bereikt en deze scoorde de 0-1.

Niets aan de hand en doordrukken denk je dan. In minuut 60 wisselde Zwervers twee keer, beide vleugelaanvallers Jaell Marengo en Eloge Kangi werden vervangen door Nathan de Gooijer en Shamar Berggraaf. Even later werd ook Pedro Henrique Pantoja Martins vervangen door Desley Swinkels.

In minuut 66 ging het mis, in een duel  met een aanvaller van MVV’27 werd deze door Mike Cooijman licht aangeraakt, de scheidsrechter beschouwde dit als het hinderen van een doorgebroken speler en dus werd Mike met rood uit het veld gestuurd. In onze ogen een te zware straf.
Verder met tien man dus. MVV’27 kreeg meer grip op  de wedstrijd en kon de gelijkmaker scoren.

Daarna wisselde Zwervers nog een keer spits Aaron Hoogendijk werd gewisseld voor verdediger Damian Muller. Uiteindelijk wist MVV’27 na een inschattingsfout van Oussama Ihzi de 2-1 eindstand op het scorebord te krijgen.

Een erg zure nederlaag voor Zwervers, vooral omdat de ploeg van trainers Quik en Oranje ruim 60 minuten veel beter waren dan de thuisploeg.

Volgende week zaterdag speelt Zwervers om 14:30 uur thuis tegen de  “buren”  VV Nieuwerkerk, dat een magere 1-0 winstpartij boekte thuis tegen CION. Na de wedstrijd zal DJ JER de muziek verzorgen.

Zwervers: Oussama Ihzi; Mike Cooijman, Niels Ambtman, Jason Santos Sint Aubyn, Pedro Henrique Pantoja Martins (65e Desley Swinkels); Levron Raphael ©, Joey Gomes, Daniel Deutz; Jaell Marengo (60e Nathan de Gooijer), Aaron Hoogendijk (69e Damian Muller) en Eloge Kangi (60e Shamar Berggraaf)

Rode kaart of niet? Bekijk de video.

Afstraffing Zwervers-2
Zwervers-2 is de competitie zeer matig begonnen. In Waddinxveen werd verloren van Be Fair-2 met maar liefst 7-0. Met de rust was het al 4-0.

Aanstaande zaterdag valt dus iets goed te maken. Tegtenstander thuis is BVCB-3. Aanvang 12:00 uur.

Knappe overwinning JO19-1

Op zaterdag 19 september stond voor Zwervers O19-1 de uitwedstrijd tegen Spirit op het programma. Na een wedstrijd waarin beide ploegen ruim 90 minuten lang volop strijd leverden, trok Zwervers uiteindelijk aan het langste eind. Met een 2-3 overwinning gingen de drie punten mee naar Capelle.

Zwervers begon ijzersterk aan de wedstrijd. Spirit zette vanaf de aftrap hoog druk, maar de jongens van Zwervers lieten zich hierdoor niet van de wijs brengen. Al in de 6e minuut werd de score geopend. Taylan verstuurde vanuit een vrije trap op eigen helft een lange bal achter de laatste linie van Spirit, waarna Jarnelison de 0-1 binnenschoot.
Slechts vijf minuten later was het opnieuw raak. Na een snelle counter, waarbij Demy en Dani betrokken waren, wist Jarnelison op aangeven van Dani ook de 0-2 te maken. Een droomstart voor Zwervers, dat de eerste twintig minuten het initiatief stevig in handen had.
Na deze sterke openingsfase werd het spel van Zwervers wisselvalliger. Goede aanvallen werden afgewisseld met rommelige momenten en de ruimtes tussen de linies werden te groot. Spirit profiteerde hiervan en bracht in de 35e minuut de spanning terug door de 1-2 te maken. Met deze stand gingen beide ploegen de rust in.

In de rust werd Imraan ingebracht voor Dani. De boodschap voor de tweede helft was duidelijk: opnieuw de controle over de wedstrijd pakken, langer in balbezit blijven en vanuit goed voetbal tot grote kansen komen.

Toch bleef Spirit geloven in de gelijkmaker en moest Zwervers hard blijven werken om de voorsprong vast te houden. In de 60e minuut werden Ian en Rochandryo ingebracht voor Demy en Ayeman. Vijf minuten later volgde nog een wissel: Micah kwam binnen de lijnen voor Marcin. In de 75e minuut was het Ian die zijn invalbeurt bekroonde met een belangrijk doelpunt. Met een sterke individuele actie rond het zestienmetergebied wist hij zich vrij te spelen en de bal langs de keeper binnen te schieten: 1-3.

De wedstrijd leek daarmee beslist, maar Spirit gaf zich niet gewonnen. In de 82e minuut bracht de thuisploeg de spanning opnieuw terug door de 2-3 te maken. Zwervers trok zich in de slotfase terug en zette alles op alles om de voorsprong over de streep te trekken.

Na het laatste fluitsignaal was de ontlading groot. De spelers van Zwervers hadden alles gegeven en vielen uitgeput neer op het veld. Beide ploegen schudden elkaar na afloop sportief de hand, waarmee een einde kwam aan een wedstrijd vol strijd en inzet. Complimenten aan beide teams voor de sportieve duels en aan de scheidsrechter voor het goed leiden van de wedstrijd.

Eenmaal terug in de kleedkamer konden de jongens genieten van de overwinning én een welverdiende snack!

Aanstaande zaterdag speelt JO19-1 thuis de derby tegen VV Capelle. Aanvang: 16:45 uur.